Hornblower na stříbrném plátně

Hornblower se dočkal i televizního zpracování, které jsme měli možnost vidět i u nás (na České televizi).

Řada I

Rovná šance

S Francií nadále trvá nepříliš stabilní mír a královské námořnictvo setrvává v přístavech. Nálada na palubách se stává neudržitelnou. V této chvíli vstupuje do námořnictva mladý kadet – Horatio Hornblower. Jeho věk, mořská nemoc v přístavu a jeho původ jej činí ideálním terčem posměchu ostatních poddůstojníků. Hornblower se proto rozhodl vyřešit tuto situaci soubojem…

Důstojnické zkoušky

Měsíce služby na moři Hornblowera zocelily fyzicky i psychicky. Je ale schopen složit důstojnické zkoušky na poručíka?

Vévodkyně

Přeprava jisté dámy do Británie končí zajetím Hornblowera Španěly. Jaké jsou jeho šance dostat se ze španělského zajetí zpět do vlasti a zpátky k námořnictvu?

Žabáci a langusty

Uprchlí francouzští royalisté požádali, aby je královské námořnictvo přepravilo zpět na francouzskou půdu – překvapivým útokem se chtějí zmocnit hlavního města a obnovit režim. A Hornblower musí royalisty doprovodit na pevninu. Zvládne se dostat zpět na Indifetigable poté, co jsou royalisté poraženi?

Řada II

Vzpoura

Hornblower se dostává na palubu fregaty Renown. Dříve uznávaný kapitán Sawyer se však rozhodně nechová jako kapitán válečného námořnictva jeho veličenstva. Hornblower by rád proti tomu něco podnikl, ale postavit se proti kapitánovi znamená vyvolat vzpouru, což je nejen v rozporu se zákony námořnictva, ale i s Hornblowerovou povahou…

Odplata

Změna velení situaci na lodi Renown příliš nezlepšila. Dokáže si i nyní Hornblower zachovat chladnou hlavu a poradit si s nastalou sitací?

Řada III

Věrnost

Rok 1803, nejistý mír s Francií zneklidňuje nejen námořnictvo. Zprávy o tom, že Francie se opět chystá pozvednout zbraně se objevují stále častěji. A navíc se zdá, že Irové hodlají současné situace využít ve svůj prospěch. Ověřit přípravy Francouzů k válce lze jediným způsobem a Hornblower se rozhodne přijmout poslání, které ho zavede až na samotné území Francie.

Povinnost

Čerstvě ženatý Hornblower je vyslán na další nebezpečnou misi, která jej dovede až ke břehům Francie – je nutné zjistit, co vlastně Francouzi chystají a navíc se pokusit zjistit osud kapitána Bracigirdla, který byl již dříve pověřen stejným úkolem.

Stránka byla naposledy změněna 16. června 2008 v 9.44

Vytvořil Vojtěch HorkýXHTML & CSS platné •